Εορτασμός επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940

Μέσα σε κλίμα εθνικής συγκίνησης οι μαθητές όλων των βαθμίδων του Εκπαιδευτηρίου μας τίμησαν την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.
Ποιήματα, ομιλίες, ηχητικά ντοκουμέντα, θεατρικά δρώμενα, βίντεο, αλλά και χοροί και τραγούδια γέμισαν την αίθουσα εκδηλώσεων!

Θερμά συγχαρητήρια στους συντελεστές·
στον Διευθυντή του Δημοτικού, κ. Θωμόπουλο που συντόνισε τις πρόβες και έδωσε τον ρυθμό στην γιορτή παίζοντας πιάνο και ακορντεόν στη θεατρολόγο, κ. Μαγουλιώτη που επιμελήθηκε εικαστικά και σκηνοθέτησε την παράσταση του Δημοτικού στη Μουσικό, κ. Κολοκυθά που προετοίμασε τη Χορωδία του Γυμνασίου σε όλους τους εκπαιδευτικούς και φυσικά στους μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν.

Ο εορτασμός έκλεισε με την κατάθεση στεφάνου από μαθητές του Εκπαιδευτηρίου μας.

Comments are closed.